Tř. Tomáše Bati 1659, Otrokovice
Automatické kotle na Pelety

plně automatický kotel na pelety KADRIA

Provoz hořáku na pelety funguje kompletně automaticky. Pokud peletový hořák dostane pokyn aby se spustil, nebo si uživatel navolí teplotu při které vznikne potřeba přitápět, dopravník nasype pelety do hubice hořáku a automaticky je zapálí topným telískem (spirála). Když se pelety dostatečně rozhoří, hořák přejde na nastavený výkon, v němž vydrží dokud se objekt nevytopí na požadovanou teplotu. Následně se hořák vypne a naneseny pelety dohoří. Hořák se takto připraví na další pokyn k zatopení. Postupně se tyto cykly opakují.

Díky takovým vlastnostem je automatický peletový kotel velmi komfortní v rámci obsluhy a užitných vlastností. Na rozdíl od vytápění zemním plynem nebo LTO je, že spalování pelet je obnovitelný zdroj energie na který můžete využít kotlíkové dotace.

reference od našich zákazníků

Snip20200925_8
ZDENĚK NÁROŽNÝ
Správce síte

Perfektní komunikace, pan Kolář vypracoval cenovou nabídku, topenáři odvedli velice dobře svoji práci. Cena byla dodržena. Byl jsem maximálně spokojen a na základě této zkušenosti mohu firmu KADRIA doporučit.

reference na kotle
MARTIN NAVRÁTIL
Vedoucí údržby

Vřele doporučuji velmi dobrý přístup kvalitně odvedená práce a následný servis zařízení.

kotle a reference na ne
MIROSLAVA LUŽÁNECKÁ
Účetní

Výborný kvalifikovaný personál ví velmi dobře poradit a maji přesně určený sortiment kotlů.

nabídka automatických kotlů

VARIANT PELLETS 20

Vysoká účinnost předávání tepla je dána čtyřtahovým tělesem, které i přes své malé rozměry a nízkou váhu má velkou předávací plochu a  umožňuje rychlé předávání tepla do oběhu. URČEN PRO VYTÁPĚNOU PLOCHU 70 – 200 M2.

VARIANT PELLETS 30

Hořák Ferroli je vybaven integrální regulací vzduchu ,díky které  jsou zaručeny minimální emise CO a kotel splňuje nejvyšší 5 emisní třídu. URČEN PRO VYTÁPĚNOU PLOCHU 200 – 400 M2.

VARIANT PELLETS 40

V kotli Variant Pellets dochází k dokonalému spalování a vůbec ne dochází k dehtování tělesa a tudíž se velmi jednoduše a rychle čistí. URČEN PRO VYTÁPĚNOU PLOCHU 350 – 600 M2.

výhody automatických kotlů:

  • Automatické zapalování a vyhasínání hořáku
  • Automatické podávání pelet ze zásobníku 600 l
  • Automatické samočištění hořáku
  • Při výpadku elektrického proudu automatické přerušení podávání paliva, následně automatický náběh – restart kotle.
  • Pro typický rodinný dům představují automatické kotle na pelety komfort obsluhy na 2 týdny bez nutnosti návštěvy kotelny. Jednou za 2 týdny je třeba dosypat pelety, vysypat popel a vyčistit výměník.
  • Předepsané palivo: Dřevní pelety o průměru 6 – 8 mm
  • Nevhodné pelety: Pelety s vysokým obsahem dusíku a chloru.t.j. agropelety, 
  • Naše automatické hořáky spalují i ​​pelety s vyšším obsahem kůry.
proces hoření v peletovém kotlu

SOCIÁLNÍ SÍTE